ХРЕСНА ДОРОГА В КАЛЬВАРІЇ ОБРАЗ БОЖОГО МИЛОСЕРДЯ В КРАКОВІ ІКОНА БОЖОЇ МАТЕРІ В ЧЕНСТОХОВІ

12-700x543

Місця відвідин: Польща (Краків,  Лягевнікі, Ченстохова)

Час перебування: 24-26 березня 2016

Пожерва: 90 Є

1-й день. Збір групи в 06.00. Розміщення в автобус класу євро 4. Місця розписані згідно попереднього запису. Виїзд з м. Чортків. Проходження Україно – Польського кордону. Зупинка в Ярославі.

Відвідини храму Преображення Господнього в Ярославі.
У Ярославі, в храмі Преображення знаходиться стародавня ікона «Милосердя Двері», яка належить Греко-Католицькій Церкві. Після того як комуністи закрили храм у Ярославі, ікону забрали і вона багато років зберігалася у музейних фондах. І сьогодні юридично вона є власністю польської держави. Але УГКЦ вдалося зробити так, аби ікону повернули до храму. Ярославська ікона «Милосердя двері» вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ 1996 року. Ікона «Милосердя двері» є офіційною іконою Року Божого милосердя.

Переїзд в Краків – Лягевнікі

У Лагевніках в монастирі Сестер Милосердя Божої Матері провадила своє подвижницьке життя один із найбільших містиків Католицької Церкви сестра Фаустина Ковальська (1905 – 1938), яка в особистому одкровенні, даному їй від Бога, досвідчила глибину Божого Милосердя і необхідність його особливого вшанування. Санктуарій Божого Милосердя, який виник на місці монастиря, став одним із найбільших паломницький центрів Європи. Найбільша реліквія санктуарію — копія образу Ісуса Милосердного.Образ був створений на прохання Самого Господа Ісуса Христа під час об’явлення сестрі Фаустині, яке сталося в лютому 1931 року. Саме таким, як зображено на іконі, Христос і являв Себе монахині. На іконі з Христового серця пробиваються червоний та білий промені на спогад про кров і воду, які витекли пронизаного списом боку Спасителя. Ці промені є символом відкупительної жертви Ісуса Христа, вчиненої Ним через безмежне милосердя до людей. На іконі прикріплена табличка зі словами, якими Христос через с. Фаустину заповідав молитися до ЙогоМилосердя:«Ісусе,довіряюТобі».

Духовна программа : молитви, розважання, розповідь свідчення сестер з монастиря.

Поселення та ніч в готелі в околиці Кракова.

 

2-й день. Ранній виїзд в Кальварію Забжедовську (30 км.) та участь у Великій Хресній Дорозі.

Кальварія-Зебжидовска. Серед мальовничих пагорбів, в 40 км на захід від Кракова, знаходиться місцева святиня паломництва, за кількістю прочан, що здійснюють мандри для поклоніння Христу, ця святиня поступається лише Ченстохові. Монастирський комплекс був зведений на початку 17-го століття, дарувальником був краківський воєвода. У костелі періоду раннього бароко знаходиться ікона Божої Матері з Немовлям, особливо шанована віруючими. На території близько 300 га прокладені доріжки, уздовж яких споруджено більше 40 каплиць. Їх розташування відповідає географії Єрусалиму.

Більше трьохсот років в страсний тиждень в Кальварії-Зебжедовській проходять Господні Містерії. Богослужіння починається в страстний тиждень входом Христа в Єрусалим, кульмінаційний момент досягається в Страсний Четвер і Страсну П’ятницю, коли представляються останні дні життя Христа. У богослужінні беруть участь тисячі паломників.

В обід виїзд в Ченстохова

Ченстохова – духовна столиця Польщі. Тут, на Ясній горі, в монастирі ордену паулінів зберігається чудотворна ікона Матері Божої Ченстоховської (Белзької). Образ однаково вшановують католики, православні і старообрядці. За свою історію образ перебував у багатьох християнських святих місцях: Єрусалимі, Константинополі і навіть на Русі. Князь Лев, син короля Данила Галицького, зберігав ікону у василіанському монастирі у Львові, потім – у Белзькому замку. Коли Галичина, а разом з нею й місто Белз, потрапили під владу Польщі, князь Владислав Опольчик відвіз ікону в Ченстохову і подарував монахам-паулінам.  У 1430 році підчас грабунку каплиці Божої Матері, ікону розбили на шматки та порубали шаблями. Образ відновили, та, як спогад про наругу, на обличчі Діви Марії залишили сліди від удару шаблею.
Велика кількість чудес від Ченстоховського чудотворного образа було засвідчено в особливій книзі, яка зберігається у храмі Ченстоховського монастиря. З цієї ікони було зроблено багато списків як для католицьких, так і для православних храмів.

Духовна программа : молитви, розважання та чування.

Повернення в Краків. Ніч в готелі.

3 -й день. Пропонуємо духовну та культурну програму в Кракові.

Краків – місто, яке ще називають культурною столицею Польщі. У цьому місті варто побачити Вавельський Замок, Катедральний Собор Святих Станіслава і Вацлава, Головну Ринкову Площу, послухати мелодію відомого Краківського сурмача, дізнатись про історію Кракова, його святих покровителів та значення цього міста у житті Івана ПавлаІІ.  Вільний час.

Виїзд в Україну.

Виїзд заплановано 24 березня 2016 року.

***- в паломництві передбачені духовні науки(приурочені Року Божого Милосердя), розважання, молитви, розмови з духівником.

Czestochowska51 49561729 179285405_70adfa6ffa_b czestochowa-jasna-gora krakiv Krakow-zamek-Wawel-Краків-Вавель-1024x768 myloserdya краків-що-подивитись-краків-вихідні-у-кракові-вікенд-у-кракові-ціна-вартість-тури-у-краків

Comments are closed