“МАПа” допомагає священикам

1    За останні роки світ дуже змінився. Особливо “світ” дітей та молоді. Сучасні технології та засоби комунікації вже глибоко проникли в наші сім’ї, в наше суспільство.

    Практично кожен школяр та студент має у користуванні смартфон, а й не рідко – і комп’ютер чи ноутбук. З цих пристроїв вони можуть черпати з глобальної мережі інтернет безліч різної інформації. І не тільки корисної…

     Раніше, батьки знали, що очікує їхніх дітей у майбутньому і відповідно їх виховували і намагалися дати відповідну освіту.  Визначальну роль у цьому мав особистий досвід тата й мами. Їхні поради були “на вагу золота”. Але тепер часто так буває, що молодь, “озброєна” інтернетом, вже розумніша за них і, відповідно, авторитет та вплив батьків є набагато меншим. Це ж стосується і священиків, і християнства в цілому.

    Якщо декільканадцять років тому слова священика були законом для всіх, і коли він говорив, що грішники потраплять до пекла, то люди це усвідомлювали і стовідсотково це знали, то тепер значна кількість молоді в цьому засумнівається. Так і з’являються подружжя, які охристивши дитину, одразу пов’ язують на зап’ястя червону нитку-оберіг, або через тривалий плач малюка йдуть “зливати віск”. Просто їм так легше і комфортніше. Нівелюються кордони добра і зла.

    Неможливо сказати про інтернет, що він добрий чи поганий, бо в ньому є і те, і те. Він просто є. Так і про теперішню молодь неможливо сказати, що вона хороша чи погана. Вона є, але інша, ніж молодь десять років тому. І це потрібно прийняти та підібрати якісь інші методи та способи достукатися до неї. Як і батькам, так і священикам.

    Саме з такою метою, допомогти священикам зрозуміти сучасну молодь, її потреби і допомогти у становленні як Людини, Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ з ініціативи її голови о. Ростислава Пендюка, створила навчальний курс для священників “МАПа” – молодіжний апостолят парафії. Одна частина цього курсу передбачає річне інтенсивне навчання для 20-25 священиків зі всієї України, інша – виїзні зустрічі з більшою кількістю священиків безпосередньо в осередках єпархій та екзархатів УГКЦ.

    У Чорткові така виїзна зустріч відбулася 25-26 вересня 2017 р. в єпархіальному  управлінні Бучацької єпархії. Її провадив особисто голова Патріаршої комісії у справах молоді. По рахунку це вже була друга зустріч, перша – зі священиками Донецького екзархату в м. Запоріжжя. А в найближчі 2 місяці має відбутися у всіх інших осередках УГКЦ.

 Олексій Гуска, голова прес-центру комісії у справах молоді Бучацької Єпархі, УГКЦ

233_344_4DSC_5761

Comments are closed