ЗарваницяCamp 2018

У літній період, коли школярі та студенти на канікулах, так хочеться відпочити, провести весело час з друзями та Богом. Таку нагоду для дітей та молоді подарувала Комісія у справах молоді Бучацької єпархії, УГКЦ.

З 23 по 28 липня понад 7 десятків дітей перебували у духовно-відпочинковому таборі у Зарваниці. Для християн усього світу Зарваниця добре відома чудотворною іконою і цілющим джерелом, біля якого з’являлася Божа Матір. Щороку сотні тисяч паломників приходять сюди на прощу.

 

«Зарваниця – місце, яке освячене Богородицею,  яка, в дуже особливий спосіб тут перебуває. Тому ми вирішили власне у цьому місці провести ці «Канікули з Богом» – тиждень побути тут у Зарваниці. Очевидно, що для багатьох дітей це є такою новинкою, бо, можливо, дехто взагалі в Зарваниці ніколи не бував, але мав можливість зустрітися, немов доторкнутися до ласки і опіки Пресвятої Богородиці, і це, напевно, і, очевидно, є можливістю їхніх змін.» – говорить о. Мар’ян Лемчук, голова Комісії у справах молоді Бучацької єпархії, організатор літнього табору ЗарваницяCamp.

Кожен день табору розпочинався із ранкової зарядки та Літургії, адже як каже відомий крилатий вислів «Mens sana in corpore sano» (лат. «У здоровому тілі — здоровий дух»).  Опісля на учасників чекали цікаві ігри та забави, конкурси, квести, великі ігри, фестивалі, дискотеки, піснеспіви підготовані командою аніматорів, захоплюючі розповіді та конференції з о. Андрієм Понікаревичем, о. Петром Панасюком та о. Мар’яном Лемчуком, Ісусова молитва, Хресна дорога, молитви на вервиці у храмах Зарваниці, смачні сніданки, обіди та вечері, про які турбувалися брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Й. Сліпого, та багато багато інших цікавинок та сюрпризів.

«Перше завдання – через цей табір, через ігри, конкурси, танці привести молоду людину, дитину до Бога, показати, що в цих речах є Бог. … Маю велику надію, що вони (діти) саме тут зустрілися з Богом, зустрілися з Ісусом, який дарує радість, який показує свою любов і який любить кожного з нас. Думаю, що діти відчули ту любов Бога, і відчули, що вони комусь є потрібні» – ділиться роздумами о. Петро Панасюк, організатор літнього табору у Зарваниці.

Кульмінацією ЗарваницяCamp стали останні дні табору. Гарно повеселившись протягом дня, забавлялися на українських вечорницях: дівчатка-господиньки наліпили вареників і напекли печива, щоб пригостити козаків. Парубки подякували за таку гостину співом і танцями. Вечір продовжили біля ватри. Посиденьки біля вогнища зробили останню ніч табору теплою, затишною, веселою і родинною.

Віримо, що такі табори стануть традицією і допоможуть молодим людям знайти серед щоденної метушні себе і головне Бога.

Олеся Вовк,

аніматор Комісії у справах молоді Бучацької єпархії, УГКЦ

Comments are closed