«Фестиваль, який єднає»

    15 вересня у Львові в Українському Католицькому Університеті відбувся IV Всеукраїнський молодіжний християнський фестиваль «Вітер На-Дії», який організувала Патріарша комісія у справах молоді на чолі з о. Ростиславом Пендюком. На захід завітало понад 5000 учасників з усіх областей України. Серед них були представники й Бучацької єпархії, зокрема 20 активних хлопців та дівчат зі спільнот м. Чорткова.

    Центральною подією Фестивалю була Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Митрополит і Архиєпископ Філадельфійський УГКЦ Владика Борис (Гудзяк) у співслужінні з єпископом-помічником Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Владикою Яном (Собіло).  

    Цьогоріч  «Вітер На-Дії» мав широкий міжконфесійний формат, а гаслом було «Фестиваль, який єднає». Він зібрав людей з різних міст, країн, різних традицій і культур. У програмі було залучено понад 100 спікерів з УГКЦ, РКЦ, ПЦУ, а також протестантських спільнот. Серед гостей Фестивалю були й підприємці, представники сфери освіти, відомі блогери, творці успішних стартапів, а також громадські діячі та музиканти.

    Впродовж дня на території УКУ діяли різноманітні тематичні майданчики: духовний, інтелектуальний, мистецький та спортивний, і кожен з них мав свої особливості. Окрім того відбувалися презентації книжок, благодійні виставки, дискусії про освіту, сучасну молодь, бізнес і мистецтво. Творча молодь могла поспілкуватися з музикантами, журналістами, блогерами і взяти участь у майстер-класах з графічного дизайну для Церкви та іконопису. Звичайно, що було ще місце тиші для сповіді й молитви, а зі сцени учасників фестивалю аж до пізнього вечора  розважали різноманітні музичні гурти.

    Важливою постаттю заходу був митрополит Андрей Шептицький. Більшість тем, які обговорювалися на фесті, стосувалися його особистості. Таким чином молодь змогла по-новому відкрити для себе постать предстоятеля Української греко-католицької церкви 1-ї половини ХХ ст, оскільки він зробив великий внесок у розвиток різних сфер суспільного й духовного життя українців.

    У рамках фестивалю відбувся проект «Історії Вітру», що  представив 14 історій людей, які досягли успіху в навчанні, у громадській діяльності,  власному бізнесі, суспільно-політичному житті, долаючи різні труднощі та перешкоди.

    Після  такого насиченого дня для присутніх хлопців та дівчат є актуальними слова Митрополита Бориса (Гудзяка), які він сказав у часі фестивалю: «Якщо ми будемо справжніми християнами, то зможемо зробити великі зміни у нашому суспільстві. Дорога молоде, ви є нашим Вітром На-Дії, ви можете бути вільними, здоровими, можете творити великі справи, нехай Бог благословить вас у цьому!»

Comments are closed