Свята Земля: таємниці пустелі

ЄРУСАЛИМ, АККО, ВИФЛЕЄМ, ЕЙЛАТ, ЙОРДАН, МАСАДА, МЕДІГО, МЕРТВЕ МОРЕ, ЧЕРВОНЕ МОРЕ

23-30 листопада 2019 р. Б.

Священна Земля світових релігій. Гори, які бачили Божих пророків. Море, яке пам’ятає Христа. Земля, де Бог з любові до нас приніс в жертву Свого Улюбленого Сина, і куди Христос повернеться у Славі. Свята Земля! Незвичайне паломництво, в якому одну з ночей ми проведемо в унікальній ізраїльській комуні – кібуцах, іншу –  заночуємо у бедуїнів! Ми побачимо унікальні міста, що описувались пророками. Пізнаємо Святу Землю з іншої сторони. Тож це паломництво буде незабутнім!

Програма паломництва:

 1 день (23.11):

Зустріч в аеропорту м. Львова, виліт до Тель-Авіва. Приліт в місцевий аеропорт. Трансфер на нічліг до готелю у Вифлеємі.

2 день (24.11):

Сніданок. Переїзд до Єрусалима. Літургія у Храмі Гробу Господнього.

Єрусалим можна назвати музеєм просто неба, подібного якому ви не знайдете більше ніде. Це практично релігійна мозаїка, в якій переплітаються старі мури, синагоги, мечеті і християнські церкви, серед яких найбільша святиня – Храм гробу Господнього з  Голгофою, до якої веде Хресна дорога (Via Dolorosa). У Біблії Єрусалим називається містом вибраного народу. (Книга Ізекиля 23, Книга Ісаї 62), святим містом. Це місто справді стало святим для християн. У Новому Завіті йдеться про часте відвідування Ісусом Єрусалиму. Саме тут, в Єрусалимі, Ісус зі своїми учнями мав «тайну вечерю. А в Гетсиманському саду, біля підніжжя Оливної гори, провів свою останню ніч перед арештом римлянами.

 

Переїзд до Вифлеєму. Храм Різдва Христового.

Саме у Вифлеємі народився Ісус з Назарету, тому тут знаходиться велична святиня – Храм Різдва Христового. Щорічно це місце відвідують мільйони паломників. Заповітна мета –  доторкнутися до срібної раки, місця народження Христа.

Повернення до готелю. Вечеря. Нічліг.

3 день: (25.11)

Сніданок. Переїзд у Мегіддо (Армагедон). Оглядова екскурсія.

Оскільки ландшафт Ізраїлю гористий і не придатний до ведення боїв, то саме у ізраїльській долині біля міста Мегіддо відбувалися усі історичні нищівні битви, які вселяли у людей відчуття жаху і несли смерть.Коли сьогодні дивишся на цей мальовничий рівнинний зелений куточок, то й не здається, що тут свого часу було бойове пекло. В одкровеннях Іоана Богослова це місто згадується як місце «останньої битви».

Переїзд в Акко. Фортеця хрестоносців (ззовні), укріплення та гавань хрестоносців.

Після падіння Єрусалима це була остання столиця хрестоносців на Святій Землі, яку в 1291 році султан Малек ель-Ашраф повністю зруйнував і  засипав землею. Зараз тут організовуються унікальні екскурсії по підземному місту хрестоносців, яке лише на третину відкопане археологами. Коли торкаєшся тих стін, то не віриться, що вони століттями пролежали під величезним шаром землі. Лише у старому Акко збереглося до наших днів середньовічне місто хрестоносців, яке буквально завдяки старанням археологів «повстало з попелу»,  і аналогів йому у світі немає.

Відвідання поселення кібуців.

Кібуци – невеликі сільськогосподарські поселення – один із символів Ізраїлю. Вони побудовані на принципах соціальної рівності та взаємодопомоги на зразок усім нам знайомим колгоспам. Але зараз порівнювати ці два явища просто неприпустимо. Бо кібуци вийшли на просто неймовірний рівень розвитку. До прикладу, жителі кібуців – це лише 1,5 % усього населення Ізраїлю, та вони утримують 50 % усього сільського господарства і 6-7 % промисловості. Секрет кібуців у громаді, яка завжди була згуртованою і не боялась змін заради збереження своїх господарств.

Повернення до готелю. Вечеря. Нічліг.

Більше про ці унікальні ізраїльські комуни дивіться у сюжеті телеканалу ICTV

4 день: (26.11)

Сніданок. Прогулянка на кораблику по Галилейському озері.

Переїзд до Голанських висот.

Голанські висоти є гірським плато вулканічного походження, що тягнеться на схід від Тиверіадського озера (ізр. назва: озеро Кінерет) і долини Хула, і далі, углиб Сирії. Велика його частина знаходиться на висоті більш ніж 1000 метрів над рівнем моря. Площа зайнятої Ізраїлем території Голанських висот близько 1150 км² при довжині 60 км і середній ширині 25 км.

Переїзд до річки Йордан – місце хрещення Ісуса, відновлення обітниць Хрещення у ріці Йордан.

 

Відвідини поселення бедуїнів. Катання на верблюдах.

Бедуїни за своїм походженням є вихідцями з території сучасної Саудівської Аравії, які прийшли в пустелю Негев в VII ст. (На хвилі мусульманських завоювань). В даний час чисельність ізраїльських громадян бедуїнського походження наближається до 150 тис. Ізраїльські бедуїни поділяються на «південних» і «північних», значно різняться за своєю культурою. Менша їх частина (північні) протягом останніх 100-150 років осіла на півночі Ізраїлю (поселення Аль-Гейб, Заразір) і традиційно займається землеробством. Основна ж маса ізраїльських бедуїнів ( «південні») проживає в пустелі Негев і основним їхнім заняттям було і досі залишається кочове тваринництво (переважно вівчарство). Їх традиційним вбранням являє галабея, біла туніка, і куфия – головний убір з тканини і двома бавовняними обручами.

Вечеря та нічліг.

5 день:  (27.11)

Сніданок. Подорож до Національного парку Масада.

Старовинна фортеця Масада стоїть на скелі посеред пустелі, на висоті в 450 м над рівнем моря, на плоскому плато розмірами приблизно 300 на 600 м. Першою історичною спорудою в цьому місці став укріплений притулок, вибудуваний царем Іродом I в 25 р. до н.е. Але не першим творінням людських рук: приблизно за 10 років до того тут вже була вибудувана стародавня фортеця.

Ірод Великий створив у фортеці запаси їжі і зброї, підвів сюди воду, облаштував терми типу римських. Тут же він зберігав свою золоту скарбницю. Не дивно: потрапити в Масаду було дуже важко, а непоміченим – неможливо. Вона з усіх боків оточена крутими і неприступними скелями і лише по вузенькій стежці з боку моря можна піднятися наверх. Але цього Іроду було мало: він обгородив плато товстими стінами, загальна протяжність яких становить майже 1,5 км, а товщина – 4 м. У стінах були збудовані ще й 37 веж. Усередині стін розташовувалися царські палаци, сховища і склади, резервуари для води та інші господарські будівлі, а також синагога. Сьогодні з усіх цих споруд можна побачити палац Ірода, терми, кілька інших руїн і синагогу. Фортеця була внесена ЮНЕСКО до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини людства.

Переїзд до Ейлату на вечерю та нічліг.

6 день: (28.11)

Сніданок. Відпочинок на Червоному морі.

Ейлат – місто, що займає особливе місце на туристичній мапі Ізраїлю. Це абсолютно дивовижний населений пункт із загальною протяжністю розкішних пляжів до семи кілометрів, осередок морського туризму. Неповторне поєднання найчистішого узбережжя, пісків пустелі Негев і навколишніх гір робить відпочинок на курорті незабутнім і повним вражень.

Факультативна екскурсія у національний Парк Тімна (орієнтовно 20 $)

У парку ви побачите найдавніші в світі мідні копальні, того періоду, коли люди вперше навчилися виробляти мідь. Це стало початком технологічної революції, коли метал (і мідь стала першою) почав використовуватися в повсякденному житті. Пізніше, єгипетські експедиції заснували гігантське мідне виробництво в цій захоплюючій місцевості. Екскурсійні центри парку демонструють життя рудокопів, різні методи видобутку і процеси виробництва міді.

Повернення до готелю в Ейлаті. Вечеря. Нічліг.

7 день: (29.11)

Сніданок. Відпочинок на Червоному морі. Переїзд до Мертвого моря.

Западина Мертвого моря – найнижче місце на землі, воно містить більше мінералів, ніж будь-яка інша природна водойма. Не тільки його вода унікальна, унікальне все навколо: товстий шар атмосфери затримує значний відсоток небезпечного ультрафіолетового випромінювання, повітря містить більше цілющого кисню і заспокійливого людський організм брому, ніж в будь-якому іншому місці на земній кулі.

Повернення до готелю у Вифлеємі. Вечеря. Нічліг.

8 день: (30.11)

Ранкове виселення з готелю. Переїзд до аеропорту, виліт із Тель-Авіва. Закінчення прощі.

ВАРТІСТЬ: 875$ + 200грн.

У вартість поїздки входять: Супровід священика; авіапереліт; всі трансфери згідно програми; проживання в 3*-4* готелях зі сніданками та вечерями; медичне страхування; екскурсії згідно програми; дипломований гід та провідник.

У вартість поїздки не входять: Вхідні квитки на туристичні об’єкти, музеї, церкви та національні парки – 100 $ з особи. Вартість Тімна парк. Можливе одномісне поселення за додаткову оплату.

Реєстрація за тел.: 0967827300 (о. Мар’ян), 0680410065 (Олексій)

Comments are closed